
| Parameter | Value |
|---|---|
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 23 hours ago) |
| Schedule B | 8541100080 |
| Manufacturer Lifecycle Status | RELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 23 hours ago) |
| Packaging | Bulk |
| Forward Surge Current (Ifsm) | 9 A |
| Element Configuration | Single |
| Forward Voltage | 660 mV |
| Reverse Current | 50 µA |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Max Repetitive Reverse Voltage (Vrrm) | 30 V |
| Forward Current | 1 A |
| RoHS | Compliant |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
